Kéne egy ki segítség ugyanis az egyik teknősömnek a páncélja megsérül és mivel eddig még soha sem volt semmi bajuk nemtudom hogy mit is kéne vele csinálni, az olvastam az oldalon hogy fertőtleníteni, de mivel?
Szia! Van egy tippem, hogy miért harapdálja a jöveményt. Talán azért, mert szokatlanok egymásnak egy kis ideig próbáld öket két egymás melletti akváriumban tartani őket.
Jelentem megfogadtam egy s más tanácsot ezen az oldalon és a tegnapi nappal békülésre fogta a két teknősöm a dolgot. Nyár lévén kitettem őket a műanyag homokozó "tóba" és lőn csoda nem bántják egymást! Igaz már vagy fél éve egymás mellett éldegélnek két külön terráriumban és szokták egymás látványát
Tehát mindig van remény
Ui: ezzel persze újabb költségekbe is verhetem magam, őszre vehetek egy nagy terráriumot. Apropó, érdekelne valakit akár ingyen is egy sziklával beépített terrárium amely két közepes teknősnek ideális?
Két görög tekim van és nem tudom, melyik fiú. melyik lány? Na mindegy! Szóval az a kérdésem, hogy a görög teknősök szoktak e csatázni? Mert ha igen akkor mikor? Ha valaki eltudna látni jó ötletekkel az légyszi írjon! zsolt.diossy@mailbox.hu köszi!
Remélem még élnek a teknőseid, mert úgy látom senki sem válaszolt neked...
Az igazság az hogy valószínűleg megfázott a tenősöd, de ezt már tudod azóta. Ilyenkor az átlagosnál is melegebb vízbe kell rakni és szinte lámpa alatt kell tartani. Főként külön helyen, hiszen a másiknak ez talán nem tenne jót. Volt egy igen jó állatpatika az Üllői út és a Ferenc körút sarkán lévő aluljáróban, azt hiszem ki is van írva hová költözött. Ők mindent tudnak, adtak nekem is cseppeket amelyeket a szájába kellet varázsolnom az enyémnek amikor ez történt vele pár évvel ezelőtt.
Azt hiszem hogy nem csak azért úszik a víz felszínén mert beteg, hanem mert nem is eszik emiatt. Erre is figyelj legközelebb.
No igen és van egy állatorvos telefonszámom aki teknősökkel is foglalkozott, ha nem költözött el azóta : 06/1-215-92-62. Ez egy magánlakás, nem célszerű későn zavarni a Dr. Madocsay Péter doki bácsit.
Lehet, hogy nagyon elcsépelt már, de azért remélem tudtok rá megoldást!
A helyzet az, hogy kb. 1-2 hónapja kaptunk 2 vörösfülű ékszerteknőst(lány-fiú), építettünk nekik kerti tavat.
Amióta ebben a tóban vannak, a hím állandóan harapdálja a nőstényt. Elég nagy a tó ahhoz, hogy el tudjon menekülni, de azért néha csúnyán megharapja, egy-két kisebb seb is van a nőstény nyakán.
A furcsa az egészben az, hogy kb 5-6 éve éltek együtt akváriumban, semmi probléma nem volt velük. Mikor hozzánk kerültek, de még nem volt kész a tavuk, egy-két napig a már meglévő kis tavacskánkban lubickolhattak, persze felügyelettel, nehogy bántsák az aranyhalakat. Ezalatt a 2 nap alatt viszont a nőstény kergette a hímet, és egyszer-kétszer a lábába-farkába is beleharapott(meg így furcsán előretartott kézzel úszott felé...). Pár éjjelt (jobb híjján) egy nagy lavórban töltöttek, de ott semmi baj nem volt velük.
Nem tudom, hogy ez most csak időszakos, (területszerzési, párzási harc, stb), vagy ez már így is marad, mert sajna akváriumunk nincs, meg szörnyű lenne, ha az egyiket a szabad levegő meg napsütés helyett be kéne vinni egy tizedekkora üvegkalitkába.
Nem tudom, jelent-e valamit, de pl. napozni sem engedi sokszor a hím a nöstényt, vagy addig mószerolja, míg a lány megengedi, hogy felmásszon a hátára, és ott sütkérezzen(nem pározni akar, tényleg a háta közepére mászik és órákig ott napozik).
köszönöm Jadis! Úgy néz ki külön maradnak már. Az mitől lehet, hogy a tekit a páncélja felhúzza a víz felszínére? Lehet, hogy megfázott? Két napig nem volt vízmelegítője... Mit lehet csinálni?
Szerintem jól tettedhogy elkülönitetted a teknőseidet, mert az semmiképpen nem tesz jót a kisebbnek hogy megpróbálja egy nagyobb megenni... másrészről etetésnél is a nagyobb gondolom elzavarta és az ő részét is felfalta...ugyh a növekedése szempontjából sem volt gyümölcsözö az együttélésük... szerntem lehet probálkozni ha a kisebb utoléri a nagyobbat, az ujboli összerakással, de nemhiszem h sok sikert érsz el vele, sajnos ezek ilyen állatok...
Lenne egy problémám. Vettem két sárgafülű ékszertekit, kb. 3-3,5 centisek, az egyik kicsit nagyobb. Ez a nagyobb teki többször is meg akarta harapni a kisebb fejét, vagy nyakát. Aki ezek után sem fél tőle, pedig sokkal ijedősebb. Ez normális? Tudna neki ártani? Most külön vannak, össze lehet így költöztetni őket?
Dorottya> a szf-i tekiknél a lábharapdálás az udvarlás része, bármilyen durvának is tűnik, ennek semmi köze a verekedéshez. egy hím teknősnek majdnem mind1 h mivel hajtja végre ezeket a dolgokat, volt ismerősöm akinek a teknőse bár a vizi volt de a szűrővel próbált párosodni. Szf-i tekiknél területvédő verekedést egy esetben láttam és az ugynézett ki h nekirohant az egyik a másiknak és addig "tolta" ameddig a hátára nem borult a másik... ezt inkább nevezném agresziv viselkedésnek szf-ieknél.
És visszakanyarodva a harc problémához, sajnos egyetértek az egyik előttem szólóval, az a terrárium amiben tartod az állataidat nem olyan nagy mint az állatkerti tó, és nem is olyan koszos. Három ötletem van az egyik hogy jol öszekoszolod a vizüket (földdel pl.) igy nemlátják egymást olyan gyakran, vagy különválasztod őket, de csinálhatsz egy tavat is nekik, de vigyázz elég nagy legyen ahoz hogy egyik eltudjon menekülni a másik elől...
Teknős harc ! igen sajnos én is megismerkedtem ezzel a problemával.
Első görögteknőst 3 1/2 évessen került hozzám. Két év egyedüllét után gondoltam hozok neki egy társat, hogy ne legyen olyan egyedül. Az elsőről nem tudtam milyen nemű, a másodikat mind nőstény vásároltam. Akkor az első 5 1/2 éves volt, az újonc 4 1/2 éves. Első órákban, napokban nagyon aranyossak voltak, szimatolták egymást, mikor pici órúk összeért megíjedtek egymástól, ismét közeledtek, ahól egyik evett, oda ment a másik is enni, ahól az egyik aludt oda ment a másik is aludni.........egy pár nap múlva aztán a nagyobbikban úgy látszik feltámadtak az ösztönei, ........ekkor úgy gondoltam, a kisebbik valóban nőstény ezek szerint......máskülönben miért "udvarolta" le a nagyobbik. De egy pár nap múlva a szerepek megváltoztak. Ekkor már egészen tanácstalan voltam. Mégis mi történik ??Ők pedig lecsendesültek. Eltelt az év. De aztán jött a "kálvárium". A barátság, a "testvéri" szeretett, felborult. Hól a nagyobbik, hól a kisebbik, rendszeressen, el kezdte kergetní a másikat, harabdálják egymás lábát, szembe állnak és egymásnak ütköznek a páncáljukkal, bórzasztó idegessek. Ekkor derült ki, mostmár szemmel láthatólag is, hogy mindkettő hím. A nagyibbik ekkor 6 1/2 éves volt, a kisebbik 5 1/ 2 éves. Sajnos, közben többet ólvasva, megtúdtam hogy azonos nemű állatok nem igen bírják egymás társaságát, pedig még nőstény sem volt a közelükben. Eleinte én is udvarlásnak gondoltam a közeledést, habár nem értettem hogy hogyan nem ismerik fel hogy a másik azonos nemű, végülis kiderült hogy harc a két hím között. Az érdekesség csak az az egészben, ami részemre nem egészen tiszta hogy nem csak harcról van szó a közeledésükben, sokszor egyik a másikat nőstényként kezeli, illetve kezelné, csakhát a jelegzetes testmozgáson és a velejáró sipitó hangon kivül ugyebár más nem történhet meg egymás közt ...........szegénykék.........
Ezért is, szerencsémre eddig, sikerült őket többnyire külön tartanon, de ez nem biztos hogy a jővőben is lehetséges lesz. Ezért is ez egy igazi nagy gond a részemre. Ugyanis nem tudom elviselni hogy egymást bántsák, zaklatsák. megválni pedig egyiktől sem szeretnék, anyira a lelkemhez nőtek.
Sajnos több tényezőktől függöen, eddig nem vásároltam meg a nőstényt is, habár "emberséges" mostmár úgy lenne, hogy már megkapják a nagy "ŐT" is, főleg hogy ebben a korban már ivaréretteké váltak. De ezen már előre fő a fejem, mert arról olvastam hogy egy hímnek több nőstény ajánlott, semmi esetre sem forditott irányban. Ugyanis a hím állitólag bórzasztóan dúrván és követelezően bánik a nősténnyel. Főleg ha téli álmot is aludtak.
Ezt azért is írtam le ilyen aprolékossan hogy okuljanak rajta azok akik idő előtt szeretnének "párt" választani. És azok részére akik "idő" elött szeretnék megtudni milyen nemű a teknőse. Erről a kérdésről már többször olvastam, és itt most nem a hivatásos tenyésztőktől vásárolt egyedekre gondolok. Amikor eljön az ideje, szemmel láthatólag megbizonyosodhattok felőle. Saját esetemben, szerencsémre egy hétel elöbb láttam az Animal Planet-on, életemben először, hogyan is néz ki egy hím teknős, mert máskülönben azt hiszem rohantam volna vele az orvoshoz, gondolván hogy aranyeres a tenőském............ez jó viccnek...........de gondolom másoknak is sokkos lehetett a látvány.
Az ékszertekik ivarérettségük közeledtével agresszivvá válnak.Míg az állatkerti tóban el tud menekülni a támadója elől,ezt az akváriumban nem teheti meg.Évmilliók óta genetikailag rögzült szokásait nem hagyja fel csak azért,mert akváriumban kényszerül élni.Kerti tóban kellene tartani,vagy külön akva-terráriumban.Még a békés szárazföldiek is harapdálják egymás lábát szaporodási időszakban.Ők már csak ilyenek.(Részben ezért tértem át szárazföldiekre.)
Sziasztok! A segítségetekre volna szükségem, ugyanis most tanácstalan vagyok a 3 teknősöm harcai miatt. A nyáron megsajnáltam egy lány ékszerteknőst egy vidéki állatkereskedésben aki megunt állatként visszakerült, kb. 3 éves lehet. A gondozója szerint jól kijön a többi teknőssel. Nos ez nálam nem így volt, igaz nem ő kezdte... Nehezen bár de megállapítottam hogy egy fiú és egy lány teknős élt eddig velem közel 7 éve. Ők nem igazán akartak egy újabb lakót, a fiú bántotta az új teknőskét. Ekkor külön költöztettem az új teknősömet egy másik terráriumba. Ez után viszont mintha a másik lánnyal is megváltozott volna a viszonya, néha nekitámad harapdálja. Szegény tűri, de én nem bírom nézni. Szerintetek mitől alakult ki ez a harc? Van rá valami ötlete valakinek hogyan tudnám orvosolni? Érdekelne az is, hogy szerintetek lehetséges több év után idegen teknősöket összeköltöztetni? (Az Állatkerti tóban olyan békésen megélnek egymás mellett az újakkal is)